• Home
  • /
  • Artykuły
  • /
  • Barman na wesele, catering, fotograf – co jeszcze?
Barmani na wesela, imprezy

Barman na wesele, catering, fotograf – co jeszcze?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. W zależności od tego, jak duże, huczne i obfitujące w atrakcje ono będzie, przygotować musimy się na mniej lub bardziej (czasem dużo bardziej) angażujące zadania. Często jest to proces długofalowy, w którym musimy podjąć masę decyzji, pamiętając, aby nie zapomnieć o żadnym szczególe.

Organizacja wesela - o czym trzeba pomyśleć?

Początek wydaje się być całkiem prosty (albo i nie), należy bowiem wybrać odpowiadającą nam datę ślubu. Następnie zastanowić należy się nad lokalizacją wydarzenia. I tu już mogą pojawić się problemy.

Musimy określić styl, w jakim chcemy, aby nasze wesele się odbyło oraz nad zakładaną ilością gości. Może ono odbyć się w górach lub na wsi i w takim też być stylu, może być to także kameralna kolacja w restauracji. Jest to bardzo ważna decyzja, gdyż wpłynie  na przyszłe przygotowania.

Nie bez znaczenia będzie także dostępny budżet. Należy go przeanalizować dość dokładnie, żeby było wiadomo jaką ilością pieniędzy dysponujemy.

Barman na wesele, fotograf, sala

Teraz pora na całą masę spraw, które zebrane razem mają za zadanie stworzyć ślub marzeń. Na pierwszy plan wysuwa się lokal, w jakim ma odbyć się wesele. Zwrócić uwagę należy na to, czy sala pomieści wszystkich gości, a także na jej wystrój oraz ofertę (posiłki, napoje, ciasta).

Kolejnym krokiem jest znalezienie fotografa oraz kamerzysty, którzy zadbają o uwiecznienie ceremonii. Zdecydować należy się także na DJ’a lub zespół muzyczny, w zależności od tego, w jakim klimacie odbywało będzie się wesele.

Następnie zadbać należy o kreacje ślubne pary młodej. Udać się do krawcowej, salonu sukien ślubnych, sklepu z garniturami lub innego tego typu miejsca.

Warto zawczasu zadbać także o obsługę barmańską (jeżeli taką planujemy). Barman na wesele z pewnością będzie swego rodzaju atrakcją dla gości, ale także zadba o zaplecze alkoholowe oraz przygotuje kartę cocktaili.

Pamiętać należy o wydrukowaniu i wypełnieniu wybranych wzorów zaproszeń, a następnie wręczyć je zaproszonym osobą.

Barman z pomarańczowym drinkiem
Barman z drinkiem

O czym pamiętać, gdy wesele się zbliża?

Warto skupić się także nad szczegółami. Odpowiednio wcześnie zadbać należy o tort weselny, a także o dekoracje. Pamiętać należy, że wybranie odpowiedniego dostawcy, który spełni zakładane wymagania, wcale nie jest taką prostą i szybką decyzją.

Zastanowić trzeba się także nad ewentualnym środkiem transportu dla Pary Młodej na ceremonie zaślubin i na wesele. A kto odwiezie gości po imprezie? Tę sprawę również warto zaplanować. Jednym z ostatnich aspektów jest kosmetyczka/fryzjerka, która zajmie się Panną Młodą.

Kto pomoże w organizacji wesela?

Jak więc widać, przygotowanie się do wesela to nie lada wyzwanie. Pomóc w tym temacie może profesjonalny Konsultant Ślubny, który zajmie się organizacją tego dnia. Oczywiście robiąc to samodzielnie, poświęcając odpowiednią ilość czasu, a przede wszystkim chęci, zaręczeni sami są w stanie wszystko zaplanować. Jest to trudna próba, ale może ona okazać się bardzo cenną szkołą dla przyszłego małżeństwa. Pamiętać trzeba jednak, żeby wszystkie decyzje podejmować wspólnie i zgodnie, a przede wszystkim nie można zapomnieć… o obrączkach 😉

Dodaj komentarz