Przygotowanie drinków

Ile kosztuje barman na wesele?

Ślub to dla dwojga łączących się ludzi najważniejszy dzień w życiu. Oprócz emocji, jakie towarzyszą w tym czasie narzeczonym, dochodzi do tego masa kwestii organizacyjnych. Państwo młodzi muszą zadbać o odpowiednie zaplanowanie wydarzenia, a w tym między innymi o dopięcie weselnego budżetu, na który wpływ ma wiele składowych. Począwszy od kreacji, wynajęcia i przygotowania sali, aż po catering czy muzykę, możliwych wydatków, których koszt może wymagać przemyślenia, jest naprawdę wiele. Jednym z nich jest cena barmana na wesele.

Barman na wesele - cena a zakres usługi

Praca barmana rozpoczyna się w momencie, w którym składacie swoje zapytanie ofertowe. Powinien on w miarę szybko i jasno przedstawić ogólny zarys oferty, który sprecyzowany zostanie po ustaleniu szczegółów.

Czas obsługi, ilość barmanów, menu cocktailowe, ustalić należy wszelkie detale. Przed rozpoczęciem wesela barman musi przygotować wszystkie niezbędne składniki serwowanych na weselu drinków: soki, syropy, puree i tym podobne.

W razie konieczności musi się także udać po zakup alkoholu. Następnie, w zależności od zlecenia, jego zadaniem jest zadbanie o transport baru. Konieczne jest, aby zjawił się wcześniej na miejscu i rozstawił, łącznie z innymi niezbędnymi elementami wyposażenia (szkło, sprzęt barmański). Wraz z rozpoczęciem imprezy rozpoczyna się najbardziej widoczna cześć pracy barmana na weselu.

Wielogodzinna praca w pozycji stojącej nie należy do najłatwiejszych, jednak doświadczony barman z uśmiechem na ustach przez całą noc obsłuży waszych gości i zadba o ich dobry nastrój. Ostatnim etapem jego pracy jest pozbieranie całego wyposażenia i przygotowanie go do następnego zlecenia.

Bar na wesela, imprezy
Barmani za barem

Jak działa barman na imprezy?

No dobra, wiecie już, za co płacicie, ale czego w zamian powinniście wymagać? Przede wszystkim rzetelnej i profesjonalnej obsługi, która rozpoczyna się w chwili gdy wykręcacie numer do wybranego barmana.

Klarowne przedstawienie oferty oraz elastyczność w dostosowywaniu się do wymagań klienta będą jak najbardziej na miejscu. To w końcu wasza impreza i powinna spełnić wasze oczekiwania.

Rolą barmana będzie dobór odpowiedniego asortymentu alkoholi oraz innych składników, które posłużą do realizacji ustalonego wspólnie menu. Ważna, aby potrafił doradzić w tej kwestii i żeby z tych porad faktycznie skorzystać, bo w końcu to on jest ekspertem w tej dziedzinie. Następnie rozpoczyna się okres, w którym barman powinien kompetentnie przygotować się do organizowanego wesela, cały czas pozostając w kontakcie z organizatorami.

Oczekiwać należy, że barman na weselu gotowy będzie do obsługi gości w ustalonych godzinach. Odpowiednia prezencja zarówno barmana, jak i serwowanych cocktaili, jest chyba najistotniejszą sprawą, gdyż wpływa bezpośrednio na odbiór jego pracy. Ważne jest także jego podejście do obsługiwanych ludzi, ponieważ zadaniem barmana jest nie tylko nalewanie alkoholu, ale również dbanie o ich dobry nastrój.

Barmani na imprezy okolicznościowe

Cena mobilnego baru

Cena, jaką para młoda będzie musiała przeznaczyć na barmana, zależy od wielu składowych. Ważna jest ilość gości, to, czy zakupu alkoholi i składników organizatorzy imprezy dokonają sami, czy zlecą to barmanowi, lub to, jak długo prowadzona będzie obsługa. Szacując koszt, zakładamy samą obsługę na weselu, czyli wynajęcie barmana oraz baru mobilnego wraz z wyposażeniem barmańskim, szkłem cocktailowym i lodem, a także stworzoną pod wydarzenie kartą. W takim wypadku cena oscylować będzie w okolicach 800-1200 zł.

Jeżeli zdecydujemy się na dwóch barmanów, (zazwyczaj na weselach powyżej 100 osób) cena wzrośnie do około 1300-1600 zł. Do tego organizatorzy muszą doliczyć koszt alkoholu oraz innych składników. Oczywiście ogranicza nas jedynie fantazja i w zależności od przedstawionych potrzeb i oczekiwań – taka będzie suma, jaką wydamy na obsługę barmańską na weselu.

Dodaj komentarz